PTE Exam

آزمون PTE

همه چیز درباره آزمون PTE

PTE Next

اخیرا گرفتن نمره مناسب در آزمون هایی مانند آیلتس و تافل برای داوطلبان بسیار مشکل شده است. پیشنهاد ما آزمون PTE است. با توجه به اینکه فرایند این آزمون کاملا رایانه ای است می توان نمرۀ بهتری در آن کسب کرد. راه حل آن استفاده از جملات از پیش آماده یا همان (template) است که می تواند نمرۀ داوطلب را بالا ببرد. در کلاس های آموزشی ptenext این جملات و ساختارهای آماده بصورت حرفه ای طراحی و به دانشجویان منتقل می شود. ما همچنین در این کلاس ها انواع تکنیک های آزمون PTE را توسط آزمون های آزمایشی شبیه سازی شده (MOCK) بطور کاربردی به فراگیر منتقل می کنیم.

آزمون PTE یا همان PEARSON TEST OF ENGLISH که توسط شرکت PEARSON اجرا می شود، میزان سطح زبان انگلیسی و توانایی داوطلبان را در زبان انگلیسی می آزماید. به منظور شرکت در آزمون، ثبت نام در وبسایت پیرسون الزامی است.
ما در این مقاله چند دلیل ذکر می کنیم که چرا پی تی ای می تواند جایگزین آیلتس باشد و افرای زیادی برای ادامه تحصیل در کشورهای دیگر یا مهاجرت شغلی، آزمون پی تی ای را انتخاب می کنند.

الگوی نمره دهی اتوماتیک و ماشینی

در آزمون PTE، هیچ ممتحن انسانی وجود ندارد! تمامی قسمت های آزمون توسط رایانه تصحیح می شود که کاملا دقیق و بیطرفانه است. هر پاسخی که به سوال می دهید دو جنبه دارد، یا درست است و یا غلط. در واقع نمره ای که داوطلبان دریافت می کنند از سوی یک ماشین (نرم افزار) است و این امر باعث می شود نمره ای که داوطلب دریافت می کند بدون دخل و تصرف ممتحن و عامل انسانی باشد.

نوآوری در آزمون اسپیکینگ

معمولا در تمام آزمون های انگلیسی مصاحبه ای وجود دارد که در آن ممتحن بطور مستقیم سوالاتی از داوطلب می پرسد. اما در آزمون پی تی ای، آزمون اسپیکینگ به این صورت است که در آن داوطلب پاسخی که می دهد از طریق میکروفن ضبط می شود و توسط ماشین نمره دهی انجام میگیرد. این نوع آزمون باعث می شود افراد احساس راحتی بیشتر و استرس کمتری داشته باشند؛ به ویژه افرادی که خجالتی هستند یا در مکالمه با دیگران دچار استرس می شوند.

 

تاریخ و محل آزمون PTE

برخلاف IELTS که تعداد روز های محدودی برای آزمون مشخص شده است، می توانید PTE را در 365 روز سال در بیش از 200 مرکز داشته باشید. این انعطاف در انتخاب روز و مرکز یکی دیگر از نقاط قوت PTE نسبت به IELTS است. تنها نکته ای که وجود دارد این است که مرکز پی تی ای در ایران برای آزمون وجود ندارد و داوطلبان باید به یکی از کشور های همسایه سفر کنند و در آنجا امتحان دهند. شایان ذکر است که گروه PTENEXT مجری برگزاری تورهای زمینی PTE به دو کشور ترکیه و آذربایجان با بهترین برنامه ریزی و امکانات است. برای ثبت نام در تور PTE اینجا کلیک کنید.

سریع ترین زمان اعلام نتایج

در میان تمام آزمون های بین المللی، PTE در زمان اعلام نتایج رکورد دار است. نتایج آزمون طی 2 الی 3 روز کاری برای داوطلب ارسال می شود. این در حالی است که IDP (سازمان برگزار کننده آیلتس) نتایج آزمون را پس از سیزده روز کاری ارسال می کند. اگر کسی تصمیم داشته باشد آزمون مجدد بدهد، 3 روز در پی تی ای و 13 روز در آیلتس باید منتظر بماند.
داوطلب پس از دریافت نتایج قصد ارسال آن را برای سازمان ها یا موسسات آموزشی و مهاجرتی دارد. یکی از نکات مهمی که در مورد نتایج آزمون وجود دارد این است که در آیلتس فقط سه بار مجاز به درخواست ارسال نتایج از سوی IDP به موسسه یا اداره مورد نظر هستید؛ این در حالی است که PTE هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات تقاضای ارسال نتایج به سازمان های مورد نظر ندارد. به عبارت دیگر، داوطلب می تواند هر چند بار که بخواهد، نتایج PTE را برای سازمان های متعدد ارسال کند.

کلاس های آمادگی آزمون پی تی ای (PTE)

گروه آموزشی PTENEXT با برنامه ریزی مشخص و در نظر گرفتن نیاز دانشجویان برای گرفتن نمره بالا در آزمون، اقدام به برگزاری کلاس های آمادگی پیش از آزمون و نیز کلاس های تکنیک های PTE کرده است.

 

 

چگونه ما میتوانیم به شما کمک کنیم درآزمون PTE موفق شوید؟

رویکرد ما ترکیبی از درک ما از نیازها و اهداف کاربران با تعهد به تحقق اهداف مشتریان است. ما در خدمات خود از شیوه ی پیش بینی استفاده می کنیم و زبان آموزان را از هرگونه چالش‌های احتمالی این آزمون آگاه می سازیم. گروه ما در تمام جنبه های آموزش زبان از جمله تکنیک های آزمون و فرآیند زبان آموزی در آزمون PTE و آزمون IELTS خبره هستند. ما عاشقانه و متعهدانه کار می کنیم و این تعهد را در شیوه های تدریسمان نشان می دهیم.

Universities & Countries

مراکز معتبر پذیرنده PTE

چه کسی PTE را قبول می کند؟

از زمان ظهور PTE در سال 2009، تا کنون بالغ بر 6000 سازمان مدرک PTE را با IELTS مطابقت می دهند، از سازمان های شغلی تا دانشگاه های معتبر در تمام کشور ها. دانشگاه های مشهوری نظیر Yale، Stanford Graduate School، London Business School، British Columbia Institute of Technology تنها تعدادی از آنها هستند. علاوه بر این، نمرۀ pte برای مهاجرت کاری به کشور های استرالیا، نیوزلند و انگلستان معتبر است. بنابراین، همانطور که تعداد سازمان های قبول کننده نمره پی تی ای در حال افزایش است، تعداد داوطلبان نیز، بخصوص در ایران، رو به رشد است.

دانشگاه Northern British Colombia

کشور: CANADA
نمره لازم آزمون : 65

دانشگاه YORKVILLE

کشور: CANADA
نمره لازم آزمون : 55

دانشگاه صنعتی BRITISH COLOMBIA - BCIT

کشور: CANADA
نمره لازم آزمون : 65

دانشگاه صنعتی UNIVERSITY OF ONTORIO INSTITUTE OF TECHNOLOGY - UOIT

کشور: CANADA
نمره لازم آزمون : 65

آزمون PTE مورد پذیرش دولت و تمام دانشگاه های استرالیا و نیوزیلند است

دانشگاه SAPIENZA UNIVERSITY OF ROME

کشور: ITALY
نمره لازم آزمون : 65

دانشگاه University of Milan

کشور: ITALY
نمره لازم آزمون : 65

دانشگاهTechnical University of Munich – TUM

کشور: GERMANY
نمره لازم آزمون : 50

دانشگاه UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES

کشور: GERMANY
نمره لازم آزمون : 50

به زودی مهاجرت شغلی و تحصیلی به انگلستان با PTE ممکن می شود