آزمون PTE چیست؟

آزمون PTE یکی از آزمون های بین المللی معتبر مانند IELTS و TOEFL است که توسط موسسه پیرسون (Pearson) طراحی شده و در حال اجرا است.

همانند بقیۀ آزمون های بین المللی، PTE نیز برای اخذ ویزای تحصیلی یا ویزای شغلی برای مهاجرت قابل استفاده است. برخلاف آیلتس و تافل، PTE کاغذی نیست و بصورت کاملا رایانه ای برگزار می شود. همچنین این آزمون بصورت کامپیوتری نمره دهی می شود و هیچ مصحح انسانی در آن دخالت ندارد. همین امر باعث شده است PTE یکی از منصفانه ترین آزمون های بین المللی باشد. البته مزایای دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

PTE

Pearson Test of English

PTE برای چه کشوری مورد قبول است؟

دانشگاه های پذیرنده PTE

تقریباً تمام دانشگاه های سراسر جهان، نمرات PTE را به عنوان سند زبان می پذیرند و یا معادل سازی انجام می دهند. داوطلبان مهاجرت تحصیلی به کشور های مختلف از جمله کشور های اروپایی، کانادا، آمریکا و استرالیا می توانند از مزایای این آزمون استفاده کرده و به اهداف خود دست یابند. برای اطلاع از دانشگاه های پذیرنده در کشور های مختلف اینجا کلیک کنید.

کشورهای پذیرنده PTE

در حال حاضر، داوطلبان مهاجرت کاری به استرالیا و نیوزلند بیشترین تعداد را در میان داوطلبان PTE دارند. چرا که سفارت استرالیا و نیوزلند نمرۀ این آزمون را برای مهاجرت و اقامت موقت یا دائم معتبر می دانند. با توجه به اخبار Pearson، کشور انگلستان نیز قرار است به زودی به جمع این کشور ها اضافه شود.

مهاجرت به استرالیا

مزایای آزمون PTE چیست؟

همانطور که قبلا گفته شد، PTE بصورت رایانه ای و با هوش مصنوعی (AI) نمره دهی می شود. بدین معنا که برای هر سوال، تعدادی کلمه و عبارات کلیدی در نظر گرفته شده است که اگر داوطلب به این عبارات اشاره کند، نمرۀ خوبی کسب می نماید.

بنابراین داوطلب می تواند برای برخی از قسمت های آزمون که شامل اسپیکینگ و رایتینگ می شود، با استفاده از جملات از پیش آماده که قبلا حفظ کرده است، نمرۀ بالایی دریافت کند. این در حالی است که گرفتن نمرۀ بالا در رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس بسیار دشوار و نیازمند حتی سالها تلاش و مطالعۀ مستمر است.

ما چطور به شما کمک می کنیم

اساتید مجرب ما در گروه PTE NEXT شما را بصورت مستمر و مرحله به مرحله در اخذ نمرۀ قابل قبول در آزمون PTE همراهی می کنند. جملات از پیش تعیید شده یا همان template برای قسمت های مختلف آزمون طراحی و به داوطلب اعلام می شود و همواره پیشرفت داوطلب رصد و نقاط ضعف اعلام می گردد.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان تلفنی اینجا کلیک کنید.

این را به اشتراک بگذارید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید!